Znak Kanji znaczający KSIĄŻKA

kanji książka

Znak Kanji znaczający KSIĄŻKA

18.12.2020
Kategoria: Znaki Kanji
znaki kanji - zeszyt do ćwiczeń

Ideogram kanji książka przypomina inny, poznany wcześniej – DRZEWO. Trzeba uważnie się przyjrzeć obydwu znakom. Ideogram KSIĄŻKA ma dodatkową poziomą kreskę u dołu.

DRZEWO  木    KSIĄŻKA  本

Znak kanji KSIĄŻKA ma także inne ważne znaczenie: BAZA, PODSTAWA. Jest także klasyfikatorem przedmiotów podłużnych. Pisze się go pięcioma kreskami. Kolejność i kierunek pisania poszczególnych elementów znaku są następujące:

Znak na KSIĄŻKA można przeczytać na kilka sposobów, choć podstawowy jest jeden: hon. Występuje jednak także w wersjach bon i pon. Używa się tego znaku w słowach dotyczących czytelnictwa, Japonii, wskazujących miejsce, czas czy osoby, a także do liczenia przedmiotów o podłużnym kształcie.

Przydatne słowa ze znakiem na KSIĄŻKA:

日本      Japonia                            (nihon)

本人      osoba, o której mowa    (honnin)

本日      dzisiaj                               (honjitsu)

本屋   księgarnia                        (hon`ya)

三本   trzy sztuki                        (sanbon)

Znak 本 występuje w złożeniach dotyczących Japonii, Japończyków, języka japońskiego.  Popularna nazwa Kraj Wschodzącego Słońca wywodzi się z antycznego chińskiego określenia. Z perspektywy Chińczyków Japonia to kraj na wschodzie, leżący tam, gdzie słońce wschodzi.

Jeżeli interesujesz się nauką języka japońskiego przejdź do sekcji język japoński lub zobacz przykładową lekcję, znajdziesz ją tutaj: Język japoński w 5 minut lekcja 1

Kanji- podstawowe znaki japońskie

Chcącym poznać znaki kanji na poziomie podstawowym polecam książkę mojego autorstwa dostępną w naszym sklepie: https://wszystkojedno.com.pl/produkt/podstawowe-znaki-japonskie/

Lista omówionych znaków kanji

Zobacz również inne artykuły: