Zagadka 11

Godzilla

Zagadka 11

20.11.2020
Kategoria: Kultura

Na tym zdjęciu skrywa się Godzilla. Znajdź ją.

W kwietniu 2015 roku otwarto w Tokio nową atrakcję turystyczną. W dzielnicy Kabukicho wschodniej części Shinjuku zamontowano olbrzymią instalację kultowego potwora Godzilli. Głowa gada wystaje znad budynku wieżowca hotelowego i multipleksu kinowego Toho. Zachowano i odtworzono pierwowzór bohatera z pierwszego filmu, jego głowa sięga siódmego piętra. Wydaje się, że to scena z filmu, gdy Godzilla atakuje Tokio.

Co straszniejsze, dziewięciokrotnie w ciągu dnia, o pełnych godzinach począwszy od południa, Godzilla ryczy, strzela wiązkami laserowymi i wypluwa parę. Robi to przy dźwiękach ze ścieżki dźwiękowej do filmu. Ten swoisty performance stanowi atrakcję nie tylko dla turystów, ale także dla samych Japończyków, którzy pamiętają serię filmową o Godzilli. Rodziny z dziećmi decydują się zapłacić sporo pieniędzy, aby przenocować choć jedną noc w hotelu, z którego widać głowę gada. Z okien niektórych pokojów gigantyczny łeb widać bardzo blisko, jakby był na wyciągnięcie ręki.

godzilla

Zamiast czekać na ryk Godzilli można ją sprowokować, aby zaryczała na zamówienie. Wystarczy pójść do kawiarni, która znajduje się w wieżowcu, i wybrać się na taras. Tam znajduje się specjalnie oznaczone miejsce, fragment chropowatej skóry zwierzęcia na grzbiecie. Jeśli się dotknie ciała Godzilli, ta reaguje mruczeniem i groźnym rykiem.

reklama sklepu

Zobacz również inne artykuły: