TOKIO miasto i ludzie

Panorama Tokio

TOKIO miasto i ludzie

07.08.2020
Kategoria: Dla turysty

Fot. Widok na północno-wschodnią część Tokio, w oddali niebo próbuje przebić wieża widokowa Skytree, najwyższa budowla w Tokio, wysokość 634 m.

reklama sklepu

Tokio

Pierwsza podróż do Tokio w Japonii wiąże się zazwyczaj z wieloma intensywnymi wrażeniami i szokującymi odkryciami. Panorama miasta oglądana z 60-go piętra budynku Sunshine City w dzielnicy Ikebukuro zatyka dech w piersi i przytłacza bezmiarem. Miasto, które rozmiarem przypomina właściwie prefekturę rozciąga się na wiele kilometrów. Większość przestrzeni jest zabudowana i to bardzo ciasno. Architektura jest chaotyczna, budynki powstają w różnym kształcie, tempie i kolejności, nikt nad tym nie panuje. Mimo to widok jest zachwycający, jakby świat nie miał końca.

Fot. Widok na Tokio z platformy widokowej Skytree.

Ludzie

Tokio jest miastem o największej gęstości zaludnienia w Japonii. Do liczby mieszkańców (około 10 milionów Tokijczyków) należy doliczyć wielu rezydentów obcokrajowców. Poruszanie się po popularnych miejscach i ulicach w mieście bywa uciążliwe. Turyści licznie odwiedzający Japonię, którzy próbują zwiedzać słynne zabytki i znane miejsca, dodatkowo sprawiają, że czasem trudno jest nawet przejść przez ulicę, wsiąść do metra czy dostać się do restauracji. Choć taka rzeczywistość nas – ludzi Zachodu – stresuje i irytuje, to Japończycy wydają się znosić te trudności ze spokojem. Są przyzwyczajeni i potrafią poruszać się w tłumie.

Dzielnica Shibuya jest słynna z największego chyba skrzyżowania zwanego Scramble Crossing . Przechodnie z wielu stron skrzyżowania ruszają jednocześnie na zielonym świetle sprawiając wrażenie zderzających się ze sobą mas ludzkich. Czasem trzeba dużej odwagi, żeby przystąpić to takiego natarcia. Cudzoziemcy często zatrzymują się w tej okolicy, aby zrobić wyjątkowe zdjęcia.

W kolejnym wpisie zapraszam Was do Parku Ueno : Lotos w parku Ueno

Zobacz również inne artykuły: