Nauka języka japońskiego- nowatorska metoda

Zestaw kart do nauki języka japońskiego

Nauka języka japońskiego- nowatorska metoda

16.08.2020
Kategoria: Język japoński

Przedstawiamy nowatorską metodę nauki języka japońskiego.

W metodzie tej nauka języka japońskiego opiera się na kartach prezentujących  materiał gramatyczny na poziomie podstawowym oraz znaki obydwu sylabariuszy japońskich: hiraganę i katakanę. Zapamiętanie materiału przedstawionego na kartonikach gwarantuje opanowanie podstaw języka japońskiego zarówno w mowie jak i w piśmie. Materiał jest zgodny z wymaganiami międzynarodowego egzaminu JLPT – Nihongo Nōryoku Shiken, na poziomie podstawowym czyli N5.

„Język japoński – podstawy gramatyki”

Zalety kart:

  • Zestaw zawiera karty ze wszystkimi znakami obydwu sylabariuszy. Na jednej stronie – znak hiragany, na drugiej – odpowiednik z katakany. Wystarczy wziąć do torebki zestaw kart ze znakami i nauczyć się sylabariuszy chociażby podczas jazdy autobusem do szkoły czy pracy.
  • Gramatyka jest prezentowana w 27 działach – od najprostszych konstrukcji do bardziej zaawansowanych. Karty działów mają charakterystyczne symbole, które pomagają zarządzać „uczkami”, układać je w odpowiedniej kolejności itp. Na każdej karcie przedstawione jest przykładowe zdanie japońskie, tłumaczenie i zapis po japońsku oraz w transkrypcji łacińskiej. Na odwrocie znajdują się wyjaśnienia słów i gramatyki zastosowanej w zdaniu. Dzięki temu można zapamiętać przykładowy wzór zdania i na jego podstawie tworzyć inne, własne przykłady.
  • W zestawie są także karty opisujące nie tylko przykładowe zwroty grzecznościowe, ale także wyjaśnienia dotyczące okoliczności ich użycia w praktyce. Opisane są też ciekawe obyczaje i niektóre zagadnienia kultury japońskiej.
  • W komplecie są także przydatne tabele czasowników, przymiotników, liczebników wymaganych na poziomie podstawowym.
  • Bardzo przydatny jest zestaw kart testujących z pytaniami do wszystkich działów. Tłumaczenie zdań można sprawdzić, aby przekonać się, czy prawidłowo budujemy konstrukcje.
  • Nowatorska metoda nauki języka polega na zastosowaniu czerwonej folii, którą można zakrywać określone fragmenty tekstu. Metoda ta pozwala na efektywną samodzielną naukę, ponieważ szybko i łatwo można skontrolować nabytą wiedzę. Czerwona folia przykrywa odpowiedź, w ten sposób trzeba się samemu  nad nią zastanowić. W razie niepewności czy niewiadomej można „podejrzeć” poprawną treść.

Ta atrakcyjna i nowatorska metoda nauki na pewno spodoba się wszystkim nieco znudzonym tradycyjnymi lekcjami. Osoby, którym przyswajanie języka japońskiego przychodziło do tej pory z trudem, z pewnością polubią „uczki”. Ta metoda motywuje do nauki.

Krótki film pokazujący użycie kart do nauki języka japońskiego: Nowatorska metoda nauki języka japońskiego

Na naszym blogu znajdziecie inne informacje na temat nauki języka japońskiego: Czy język japoński jest trudny

Gdzie kupić „uczki”:  Uczki do nauki japońskiego

Zobacz również inne artykuły: